8 powodów, dla których warto dołączyć do AEGEE-Kraków


W życiu każdego studenta przychodzi taki moment, w którym zastanawia się jak urozmaicić swoje studenckie życie: praca? koło naukowe? imprezy? organizacja studencka? Każdy wybór jest dobry, tak długo jak sprawia nam frajdę, ale…

jest jeszcze lepszy, jeśli możemy z niego czerpać później korzyści 🙂

 

Tak się składa, że w AEGEE tych korzyści jest całkiem sporo! Odpowiedzmy więc sobie wspólnie na pytanie:

Dlaczego warto dołączyć do AEGEE-Kraków?

 

#1. Szkolenia

 

W tym jesteśmy naprawdę dobrzy 😉 W roku akademickim 2016/2017 zorganizowaliśmy 97 godzin szkoleń z profesjonalnymi trenerami, w których wzięło udział ok. 160 osób!

Zarządzanie projektem (najbliższe takie szkolenie znajdziesz tutaj), szybkie czytanie, efektywne pisanie CV, przemawianie publicznie, a może AutoCad lub hipnoza? To tylko niektóre przykłady szkoleń, które mamy w planach 😉 Nasi członkowie nie tylko je organizują, ale też w nich uczestniczą. Oczywiście za darmo 😉

 

#2. Darmowe Konwersacje Językowe (i nie tylko)

Nauka języków obcych za darmo? Tak się składa, że u nas nikogo to nie dziwi 😉 Co semestr organizujemy Darmowe Konwersacje Językowe, w których bierze udział 800 do 1000 studentów rocznie. Chiński, arabski, chorwacki, hiszpański albo migowy? To niektóre z języków, jakie mieliśmy do zaoferowania krakowskim studentom. Nasi członkowie mają pierwszeństwo rezerwacji miejsc w grupach językowych, a jest o co walczyć!

 

Skoro już jesteśmy przy językach: jesteśmy organizacją międzynarodową, więc dość dużo czasu spędzamy za granicą lub w towarzystwie osób z innych krajów. Ćwiczenie angielskiego w praktyce zagwarantowane!

 

#3. Konferencje

Interesujesz się polityką i sprawami społecznymi? Super! W AEGEE organizujemy też przeróżne konferencje tematyczne lub jeździmy na nie do innych krajów. O, na przykład to zdjęcie poniżej – konferencja w Budapeszcie (kwiecień 2017) Education for the Present, Democracy for the Future.

 

Jeśli wolisz sam zorganizować konferencję – nawet lepiej! Tak się składa, że mamy w zanadrzu konferencję na około 800 osób (w kwietniu 2018) – więcej informacji znajdziesz tutaj 🙂

#4. Znajomi

Tutaj chyba nie będziesz bardzo zaskoczony 😉 Działalność w organizacji studenckiej to sporo nowych znajomych. W AEGEE jesteśmy naprawdę zgraną paczką: znajdziesz u nas współlokatora, kompana podróży albo współpracownika. Przyjdź i sam zobaczysz!

 

#5. Podróże

Naprawdę dużo podróżujemy! Konferencja? Wakacje? Szkolenie? Chętnie pojedziemy z Tobą wszędzie. Wiesz, że zaledwie tydzień temu 20 naszych reprezentantów wróciło z Sycylii, a nasz Prezydent jest właśnie na konferencji w Singapurze? Nie wspominając nawet o tym, co robiliśmy w wakacje 😛 Relacje z Summer Universities, czyli wakacji z AEGEE, możesz znaleźć tutaj.

 

#6. Praca z ludźmi

Żadnego opisanych tu projektów nie realizujemy sami. Oprócz tego, że w organizacji studenckiej uczysz się zarządzania projektem czy umiejętności logistycznych w praktyce, musisz też współpracować z ludźmi. Trudno o bardziej przydatną umiejętność, niż skuteczna komunikacja w zespole 😀

 

#7. Zarządzanie swoim czasem

„Eeee… organizacja? Brzmi spoko, ale kiedy ja znajdę na to czas?”

Pewnie wiele razy słyszałeś, że im więcej masz zajęć, tym więcej czasu. My uważamy, że to nie do końca prawda 😉 Czasu masz zawsze dokładnie tyle samo, ale gdy masz więcej spraw „do załatwienia”, uczysz się lepiej tym czasem zarządzać. Spróbuj sam, a my obiecujemy, że działanie w organizacji studenckiej nauczy Cię lepszego zarządzania swoim czasem.

 

#8. Fajny wpis do CV i atut na rozmowie o pracę

Największy banał na świecie, ale jak prawdziwy! Wiesz, że 80% członków AEGEE dostało swoją pierwszą poważną pracę dzięki doświadczeniu zdobytemu w organizacji?

 

Mamy nadzieję, że teraz nie masz już wątpliwości co do tego, że warto dołączyć do organizacji studenckiej. AEGEE jest tylko jednym przykładem, ale przecież nie będziemy Was zachęcać do dołączania do „konkurencji” 😛

 

Jeśli chcesz wiedzieć jak do nas dołączyć koniecznie sprawdź tutaj albo skontaktuj się z nami przez Facebooka 😉

 

Do zobaczenia!