Aparat fotograficzny to gwarancja wiecznie żywych wspomnień!

Co ma aparat fotograficzny do wspomnień? Sam sprzęt może niewiele. Ale wystarczy jedno kliknięcie, aby powstało wspaniałe ujęcie, za którym kryje się historia. Za każdym razem równie wyjątkowa, inna…

Często nie przywiązujemy wagi do tego, by pozostało coś z naszych przeżyć. Popularne ostatnio motto ‚żyj chwilą!’ rozpełzło się po społeczeństwie szybciej, niż niegdyś dżuma i zapanowało nad umysłami ludzi, szczególnie tych młodych, którzy są tak bardzo podatni na otaczające ich ‚trendy’, co skutkuje tym, iż faktycznie skupiamy się tylko na ‚tu i teraz’. A może by tak ‚chwilą’ zastąpić ‚życie’…?

Każdego dnia spotyka nas wiele wyjątkowych sytuacji i przygód, o których chcielibyśmy pamiętać. Mając przy sobie aparat fotograficzny, wystarczy sięgnąć do torebki, plecaka (może kieszeni?) i pstryknąć jedno zdjęcie, które na pewno przypomni nam o tamtym dniu.
Kiedyś siedząc na bujanym fotelu, w zimny, ponury wieczór, te kilka ujęć nawet z zwykłego dnia może wywołać na naszej twarzy szeroki uśmiech. Grunt to zrobić dobre ujęcie, czyli takie, które faktycznie będzie przywodziło na myśl tą konkretną historię, a nawet ludzi.

Co jakiś czas na rynku pojawiają się coraz to lepsze aparaty fotograficzne. Każdy z nich posiada wiele różnych funkcji. Możemy bawić się zdjęciami makro, panoramą czy portretami. Makro pozwala na uwiecznienie małego elementu, być może ledwo zauważalnego dla spieszącego się przechodnia. Specyficzny gatunek niewielkich rozmiarów roślin, czy nowy dla nas gatunek zwierzęcia uchwycony z bliska, może przypomnieć nam o danym miejscu lub wakacjach. Panoramą natomiast uchwycimy zapierający dech w piersiach widok na przykład potężnych, rozpostartych gór.Za pomocą portretów zachowamy twarze bliskich nam ludzi, czy pupili. Wyjątkową chwilą może być ukończony roczek naszej pociechy, która z pewnością będzie kiedyś ciekawa swoich zdjęć.

Udogodnienie nowszych sprzętów polega na tym, że nie musimy przejmować się pogodą, czy porą dnia. Odpowiednio dobrane parametry pozwolą na genialną i bezbłędną fotografię.
Za pomocą wysokiej czułości matrycy (ISO) możemy zrobić zdjęcie nawet bezksiężycową nocą lub znajdując się w ciemnym pomieszczeniu.
Przy zakupie sprzętu warto zwrócić uwagę na ilość megapixeli, jaką posiada aparat – im większa, tym lepsza. Większość aparatów fotograficznych posiada funkcję autofokus (AF), czyli automatyczne ustawianie ostrości. Coś wspaniałego dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z tym urządzeniem.

Tworzenie fotografii to nie tylko gwarancja zachowanych wspomnień ale również rozwój samego siebie oraz umiejętności. Nie dość, że nabywamy umiejętności fotografowania, to przede wszystkim zmienia się nasz kąt patrzenia na codzienne sprawy. Zmienia się nasz stosunek do przeróżnych sytuacji. Zaczynamy zauważać rzeczy, które wcześniej dla nas nie istniały. Zauważamy piękno i wyjątkowość nawet tych najmniejszych rzeczy, najzwyklejszych chwil. Jednakże nie trzeba być profesjonalistą, aby tworzyć piękne fotografie. Przecież nikt nim nie jest od razu. Wszyscy zaczynamy od tego samego punktu. Dalej to już tylko zaangażowanie i nasza praca.

Bądźmy otwarci na przeżycie życia w sposób, jaki chcielibyśmy zapamiętać! Korzystajmy z niego, brnijmy do przodu, uczmy się nowych umiejętności i przyjmujmy wyzwania.
Pokonujmy samych siebie i zaskakujmy samych siebie. Poznajmy własne możliwości, a potem poszerzajmy je. Miejmy co wspominać długo po owych wydarzeniach!

Myślę, że w świetle przytoczonych argumentów śmiało mogę mówić o słuszności mojej tezy.
Mam nadzieję, że większość z Was zechce zachować swoje wspaniałe wspomnienia i przygody na dłużej.
Z pewnością będzie co wspominać. 🙂

album

Autor: Sandra Król