Aplikacje na Youth to Youth Summit wciąż otwarte!

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu!

Już 21 kwietnia rozpocznie się w Krakowie 2ga edycja International Youth to Youth Summit, którą AEGEE-Kraków ma przyjemność organizować wraz z międzynarodowym zespołem Youth to Youth Initiative. 
Tegoroczny tytuł brzmi „Why should I care? Understanding implications of corruption, transparency & accountability on our lives”. Celem wydarzenia jest zebranie najbardziej aktywnych, inteligentnych młodych ludzi, studentów, liderów swoich społeczeństw, przedsiębiorców i profesorów, aby rozpocząć dyskusję na temat wpływu korupcji, transparentności oraz przejrzystości działań różnych organizacji na nasze życie.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Wasz projekt nie został dofinansowany, mimo że byliście przekonani, że był najlepiej przygotowany spośród nadesłanych wniosków? Czuliście się oszukani, gdy pomimo świetnego CV i znakomitego zaprezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej, to nie Wy dostaliście staż lub pracę o którą się staraliście? Mieliście wrażenie, że urzędnik, który swoją niewiedzą spowodował opóźnienie w Waszej sprawie, pełnił swoją funkcję tylko dzięki znajomości kierownictwa urzędu?

Problem korupcji, braku transparentności oraz przejrzystości działań rządów i instytucji jest ważnym wyzwaniem pojawiającym się zarówno pośród jednostek politycznych, przedsiębiorstw publicznych, instytucji społecznych, firm prywatnych jak i służb publicznych. Jest obecny przy okazji dostępu do służby zdrowia, służb bezpieczeństwa, wymiaru sprawiedliwości, informacji, edukacji czy wśród instytucji międzynarodowych. Korupcja jest fenomenem globalnym pojawiającym się we wszystkich krajach świata. Osłabia rozwój, niszczy poczucie tożsamości z daną zbiorowością, podkopuje wzajemne zaufanie partnerów biznesowych i potrafi zupełnie zepsuć reputację. Wielu ludzi myśli, że ten temat ich w żaden sposób nie dotyczy – powinni oni sobie jednak zdać sprawę, że korupcja wpływa na życie każdego obywatela i nikt nie jest odcięty od jej konsekwencji.

Nasz szczyt ma na celu pomóc zrozumieć różne aspekty wpływu tego zjawiska na nasze codzienne życie. Projekt skupia się na dostarczeniu informacji oraz wypracowaniu nowych narzędzi i kreatywnych sposobów walki z korupcją, brakiem przejrzystości, i transparentności działań. Często słyszymy o skandalach korupcyjnych, czy tych związanych z nepotyzmem, z udziałem decydentów oraz postaci z pierwszych stron gazet, natomiast rzadko zdajemy sobie sprawę, że takie zjawiska dzieją się wokół nas i tak naprawdę – zaczynają się na dużo niższym poziomie. Jest to problem, z którym należy się zmierzyć zaczynając od jego korzeni – społeczeństwa, w którym żyjemy. Dlatego właśnie młodzi ludzie potrzebują narzędzi do tego, aby móc walczyć z korupcją i brakiem sprawiedliwości na co dzień.

Między 21 a 25 kwietnia 2016 Youth to Youth Initiative, we współpracy z AEGEE-Kraków zbierze w Krakowie prawie 100 młodych liderów i pomoże im wypracować wspólnie rozwiązania powyższych problemów. Już dziś możesz aplikować, aby wziąć udział w wydarzeniu, na którym prelekcji udzielą przedstawiciele Transparency International, Anti-Corruption International, OBWE czy Fundacji Batorego. Konferencja przewiduje udział 60 zagranicznych oraz 25 polskich uczestników.

Aplikować możecie do 14 lutego poprzez poniższą stronę http://summit2016.y2yinitiative.org/participant-info/