Czy można być FRESH, śpiąc 3 godziny dziennie? Czy w weekend można się nauczyć więcej niż przez pół roku na studiach? I czy przy okazji można się świetnie bawić z dopiero co poznanymi ludźmi? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w najnowszym artykule Ani Żur. 

Czytaj więcej

Za dwa lata o tej porze NIE będziesz już mógł/mogła kupić w Unii Europejskiej prawie żadnych jednorazowych plastikowych przedmiotów. Znikną jednorazowe sztućce, kubeczki czy słomki. O co tyle krzyku? Czyli jak plastik niszczy mój i (Twój) Świat.. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym artykule Basi Papiż. 

Czytaj więcej

Wywiad z przedstawicielkami firmy rekrutacyjnej Hays Poland: Agnieszką Put oraz Dorotą Staniczek.
Prowadził Mateusz Gierczak, Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków 

Czytaj więcej

Na początek chciałabym uspokoić wszystkie  zaniepokojone dusze. Artykuł jest o prokrastynacji, jednakże nie jest (zbyt) długi. Dlatego przeczytaj go już teraz. Zrobisz to później? Och już Ty dobrze wiesz, że co jak co, ale później też tego nie zrobisz 😉 Dlatego poświęć te 5 minut TERAZ i zrób pierwszy krok w kierunku wyeliminowania odwlekania ze swojego życia. 

Czytaj więcej

Święta tuż za pasem, więc postanowiliśmy zabrać Was w podróż po świecie i przedstawić fantastyczne ciekawostki dotyczące obchodów Bożego Narodzenia w przeróżnych krajach. Jeśli kiedyś zastanawialiście się gdzie stoi największa choinka, gdzie trzeba uważać, aby nie natknąć się na diabła oraz wreszcie czy to prawda, że w Katalonii grasuje niejaki caganer, to trafiliście pod właściwy adres 🙂 

Czytaj więcej

Bip, bip… Nikt z was nie wie, o co chodzi, ale zapewne każdy zna ten dźwięk doskonale.
Kontrole na lotniskach nie należą do najlepszych momentów naszego życia. W przeciwieństwie do całodobowego bufetu i drinków z parasolką, nie jest to chwila napawająca nas nagłym przypływem radości.

Czytaj więcej

Od dziecka ciągnęło mnie do poznawania nowych miejsc. Z biegiem lat pojawiały się nowe pomysły na nowe podróże, które sukcesywnie powiększały moją “Bucket” listę.

Czytaj więcej

Ten zegar musi być zepsuty. Wskazówki chodzą za wolno. To niemożliwe, że minęło tylko 12 minut. Sprawdzasz telefon. Z zegarem wszystko jest ok. Naprawdę minęło dopiero 12 minut tego wykładu. 

Czytaj więcej

Wyraz „eye”, oprócz bycia jednym z pierwszych słów, których uczymy się w języku angielskim, ma jeszcze inne ciekawe rozwinięcie.

 

 

Czytaj więcej

Zapewne każdy z nas zdaje sobie sprawę jak języki obce są ważne zarówno na gruncie zawodowym, jak i w życiu codziennym. Często jednak zastanawiamy się jakich języków warto się uczyć i w jaki sposób zacząć ich używać?

Czytaj więcej

Poniedziałek, wieczór. Jem kebaba. Czuję się zmęczony i szczęśliwy. Jestem zmęczony nie psychicznie, a fizycznie, bo cały weekend spędziłem na MTC organizowanym przez organizację studencką AEGEE-Kraków.

Czytaj więcej

Przełomowy moment. Czas, który zapamiętam do końca życia. Wykorzystam każdą szansę, bo przecież świat stoi przede mną otworem i aż się prosi, żeby go poznać.

 

Czytaj więcej

Kiedy ustanawiał nieoficjalny rekord Polski  w biegnięciu maratonu tyłem, pierwsza łza pojawiła się na  21 km.

 

 

Czytaj więcej

Zapewne słyszeliście o zdaniu „Im więcej masz zajęć i obowiązków, tym więcej zyskujesz czasu na wszystko”. Cóż.. chcielibyśmy być oryginalni i zaprzeczyć temu stwierdzeniu, wymyślając jakąś hipernową teorię na ten temat i odkrywając jednocześnie niezbadane dotąd filozoficzne poglądy… Ale, prawda jest taka, że to…prawda.

Czytaj więcej

23-25.03.2018 – w tych dniach odbyło się już kolejne 29 (!) szkolenie z zarządzania projektem FRESH, organizowane przez Aegee-Kraków w Skawicy. Trzydniowe szkolenia, warsztaty… i to na dodatek w weekend.. no okey, ale właściwie po co mi to?

 

Czytaj więcej

Słyszałeś wiele razy, że w organizacji studenckiej można się wiele nauczyć, ale nie za bardzo wiesz czego? Cóż… trochę tego jest 🙂 A jednak nasi członkowie najczęściej odpowiadają, że w AEGEE nauczyli się zarządzania swoim czasem!

 

 

Czytaj więcej