FRESH XX- Relacja :)

W dniach 21-23.03.2014 r. odbyła się już  dwudziesta- jubileuszowa edycja szkolenia FRESH. Oto relacja, którą przygotował dla nas Bartosz Trzęsiec- jeden z uczestników wyjazdu 🙂

Szkolenie FRESH miało za zadanie pokazać sposób funkcjonowania AEGEE-Kraków wszystkim zainteresowanym dołączeniem do organizacji. Jako, że inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem samo dostanie się na FRESHa było niezłym osiągnięciem. Szczęśliwcy, którym się to udało, zjawili się w Skawicy Górnej pełni zapału i pozytywnej energii.  Miejsce naszego zakwaterowania nie było pięciogwiazdkowym hotelem (jednogwiazdkowym też nie) ale może to i lepiej bo mogliśmy się dzięki temu skupić na tym co najważniejsze – szkoleniu i zabawie. A tych dwóch rzeczy akurat nie brakowało.

W tym miejscu wypadałoby napisać jak wyglądały nasze szkolenia. Najpierw zapoznawaliśmy się na warsztatach z kwestiami, które przydają się w działalności AEGEE. Należały do nich HR, PR, budżet, pozyskiwanie funduszy, zarządzanie projektem i ewaluacja (ważne słowo). Następnie w stałych grupach prowadziliśmy prace nad case’em. Była to ciekawa symulacja autentycznych zadań, które mogą nas spotkać w trakcie naszej przygody z AEGEE i w życiu zawodowym.

DSC_0451

DSC_0083.

Drugą, choć nie mniej ważną rzeczą, była wspomniana już wcześniej zabawa służąca lepszemu poznaniu koleżanek i kolegów. Poza różnymi ciekawymi grami integracyjnymi mieliśmy okazję poczuć niepowtarzalny klimat lat 20. i poznać trudy życia na dzielni w ramach dwóch imprez tematycznych.

DSC_0175.

DSC_0125

Ostatniego dnia pobytu w Skawicy świetną prezentację przygotowali nam „aeżowi” wyjadacze – Kacper Kulhawczuk i Andrzej Kozdęba. Chłopaki bardzo obrazowo opowiadali nam o swoich inspirujących doświadczeniach oraz przekonywali do działania i życia z pasją. Taki zastrzyk pozytywnej energii był bardzo dobrym uzupełnieniem całego wyjazdu.

DSC_0019

Niewyspani, zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do Krakowa. Większość z nas już wtedy wiedziała, że zostanie w AEGEE na dłużej.

DSC_0315