Informacje

Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków to lokalny oddział międzynarodowej, interdyscyplinarnej organizacji studenckiej AEGEE zrzeszającej ok. 13 tysięcy byłych i obecnych studentów w prawie 200 miastach całej Europy. Działalność AEGEE skupia się na promowaniu idei zjednoczonej Europy, wspieraniu kontaktów i współpracy między studentami różnych krajów oraz budowaniu otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa, realizowanej w czterech głównych obszarach działania, do których należą: szkolnictwo wyższe, aktywne obywatelstwo europejskie, pokój i bezpieczeństwo, wymiany międzykulturowe.  

AEGEE-Kraków formalnie działa od 1991 roku, praktycznie – od 2000 roku, kiedy zostało reaktywowane przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

AEGEE-Kraków to: Rozwój – Podróże – Pasja.

To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

483840_420149054745607_2091729413_n

W chwili obecnej AEGEE-Kraków to studenci i absolwenci różnych krakowskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwerstetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Muzycznej, Krakowskiej Szkoły Wyższej, Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tichnera, Uniwersytetu Papieskiego czy Akadamii Sztuk Pięknych. Dlaczego nie miałbyś więc dołączyć? 😉

 

378776_421990134561499_1271660540_n

Corocznie realizujemy kilka projektów na skalę lokalną oraz dwa – trzy na skalę międzynarodową: szkolenia, konferencje, wymiany studenckie, uniwersytet letni (Summer University). W 2003 roku za swoją aktywność nasz oddział uzyskał od redakcji rocznika AEGEE „Key to Europe” tytuł „Starring Antenna”.

Jako stowarzyszenie działamy na podstawie uchwalonego przez siebie Statutu, wybieramy cyklicznie Władze (Zarząd i Radę Kontrolną), jesteśmy wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego. Jesteśmy również wpisani do rejestru organizacji działających pod patronatem UJ.

 

1728_422488494511663_1755360914_n

Działająca od lat grupa Let’s Get Better AEGEE-Kraków kilka razy w miesiącu organizuje bezpłatne szkolenia z profesjonalnymi trenerami z najróżniejszej temeatyki.

Dodatkowo 4 razy do roku dla nowych członków organizujemy szkolenia FRESH (I poziom) oraz Management Training Course (II poziom), gdzie m.in zgłębiamy tajniki team buildingu, zarządzania kryzysowego oraz zarządzania konfliktem, dowiadujemy się jak skutecznie negocjować, prowadzić konstruktywne i owocne rozmowy sponsorskie oraz poznajemy sposoby budowania własnego wizerunku oraz niuanse wystąpień publicznych. Zarówno FRESH jak i Management Training Course to 3 dniowa dawka niesmowitej energii i okazja do poznania wspaniałych ludzi. (aby dowiedzieć się, kiedy odbędzie się kolejne szkolenie odwiedź Fanpage A-Krk na facebooku lub napisz maila hr@aegee.krakow.pl)

 

598983_456313444439202_1124075758_n

Podróże! Te małe i te duże! 😉  Cypr, Malta, Hiszpania, Mołdawia, Litwa, Łotwa, Belgia, Turcja… i można wymieniać bez końca… Wystarczy do nas dołączyć, aby przekonać się jaka masa możliwości stanie przed Tobą otworem. Nasz świat nie ma granic, a plecaki są zawsze gotowe do wyprawy!

They say sky is the limit…

We say there is no limits!

 

 

Podsumowując…?

487928_423777274382785_1644069542_n

 

Głęboko wierzymy, że istnieją tylko dwa rodzaje studentów:

Ci, którzy kochają AEGEE i ci, którzy jeszcze go nie znają! 😉 

 

Dołącz do nas!

Czekamy na Ciebie, 
na Twoje chęci,
dobre pomysły,
świeży umysł,
kreatywność,
zapał
i radość jaką wniesiesz do Organizacji!

 

AEGEE-Kraków to przygoda, którą im wcześniej zaczniesz, tym dłużej będzie trwała.
Więc nie zwlekaj!

Jak dołączyć?

Skontaktuj się z nami lub przyjdź na spotkanie.

 

Biuro AEGEE-Kraków znajduje się w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 (po wejściu do holu głównego należy kierować się prosto, przejść obok punktu ksero, zaraz za nim skręcić w lewo i schodami w dół zejść do „siedziby” Rady Kół Naukowych UJ, AEGEE-Kraków i Akademickiego Klubu Turystycznego „Rozdroże”).

Aby zostać pełnoprawnym członkiem AEGEE-Kraków po wypełnieniu deklaracji członkowskiej,należy raz w roku uiścić składkę członkowskiej w wysokości 40 zł. Opłacenie jej czyni Cię pełnoprawnym Członkiem AEGEE-Kraków, uprawnia Cię do licznych zagranicznych wyjazdów, umożliwia Ci spełnianie się w AEGEE na szczeblu europejskim i wiele innych. Przyjście na spotkanie nie obliguje do opłacenia składki 🙂

Czekamy właśnie na Ciebie! :)

.