O AEGEE

Stowarzyszenie Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków to lokalny oddział, powstały w 1991 roku, międzynarodowej organizacji studenckiej AEGEE łączącej około 11 tysięcy byłych i obecnych studentów z ponad 170 miast Europy.

Działalność AEGEE skupia się na wspieraniu kontaktów i współpracy między studentami z różnych krajów, budowaniu otwartego społeczeństwa oraz promowaniu idei integracji europejskiej,  realizowanej w czterech głównych obszarach działania, do których należą: edukacja nieformalna, projekty tematyczne, polityka i rzecznictwo oraz forum do dyskusji. 

 

Lubimy mówić, że AEGEE-Kraków to:

 

L U D Z I E

P O D R Ó Ż E

P A S J A

 

To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Niezależnie od kierunku studiów, zainteresowań i wieku.

 

 

POZNAJ CIEKAWYCH LUDZI, KTÓRZY ŻYJĄ Z PASJĄ

AEGEE-Kraków tworzą studenci i absolwenci wszystkich krakowskich uczelni.

 

ZDOBĄDŹ CENNE DOŚWIADCZENIE

Corocznie realizujemy kilka projektów na skalę lokalną oraz dwa – trzy na skalę międzynarodową: szkolenia, konferencje, wymiany studenckie, czy letnie wyjazdy (Summer University).

 

WEŹ UDZIAŁ W PROFESJONALNYCH SZKOLENIACH ZA DARMO

Działająca od lat grupa Let’s Get Better AEGEE-Kraków  organizuje bezpłatne szkolenia z profesjonalnymi trenerami z najróżniejszej tematyki.

Dodatkowo 4 razy do roku dla nowych członków organizujemy szkolenia FRESH (I poziom) oraz Management Training Course – MTC (II poziom), gdzie m.in zgłębiamy tajniki zarządzania projektem, team buildingu oraz pozyskiwania funduszy, dowiadujemy się jak skutecznie negocjować, prowadzić owocne rozmowy sponsorskie oraz poznajemy sposoby budowania własnego wizerunku oraz niuanse wystąpień publicznych.

Zarówno FRESH jak i MTC to 3-dniowa dawka niesamowitej energii i okazja do poznania wspaniałych ludzi – aby dowiedzieć się, kiedy odbędzie się kolejne szkolenie odwiedź podlinkowane powyżej strony. Jeśli natomiast chcesz zostać organizatorem jednego z naszych projektów, odwiedź Fanpage AEGEE-Kraków na Facebooku lub napisz maila (hr@aegee.krakow.pl).

 

PODRÓŻUJ TANIO BIORĄC UDZIAŁ WE WSZELKIEGO RODZAJU PROJEKTACH

AEGEE to też podróże! Armenia, Włochy, Rosja, Gruzja, Słowenia, Hiszpania, Mołdawia… to tylko niektóre
z krajów, które nasi członkowie odwiedzili w ostatnich miesiącach. Dołącz do nas, a przekonasz się,
że podróżowanie może tanie, łatwe i przyjemne. Nasze plecaki są zawsze gotowe do wyprawy! Może następnym razem pojedziemy już razem?

 

POCZUJ, ŻE MOŻESZ WSZYSTKO!

Głęboko wierzymy, że istnieją tylko dwa rodzaje studentów:

Ci, którzy kochają AEGEE i ci, którzy jeszcze go nie znają! 

 

Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie, na Twoje chęci, dobre pomysły, świeży umysł, kreatywność, zapał i radość jaką wniesiesz do Organizacji! AEGEE-Kraków to przygoda, którą im wcześniej zaczniesz, tym dłużej będzie trwała. Więc nie zwlekaj!

 

Jak dołączyć?

Skontaktuj się z nami lub przyjdź na spotkanie. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Biuro AEGEE-Kraków znajduje się w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24, w sali 02 (po wejściu do holu głównego należy kierować się prosto, przejść obok punktu ksero, zaraz za nim skręcić w lewo i schodami w dół zejść do siedziby AEGEE-Kraków i ESN UJ).

Aby zostać pełnoprawnym członkiem AEGEE-Kraków po wypełnieniu deklaracji członkowskiej, należy raz w roku opłacić składkę członkowską w wysokości 50 zł. Opłacenie jej uprawnia Cię do licznych zagranicznych wyjazdów, umożliwia Ci działanie w AEGEE na szczeblu europejskim, czy głos w naszych lokalnych wyborach.

Jednak! Przyjście na spotkanie nie obliguje do opłacenia składki. Możesz przyjść, trochę się rozejrzeć, a formalnościami zająć się, gdy zdecydujesz zostać u nas na dłużej.

 

Czekamy na Ciebie!