International Politics Working Group – Zaangażuj się!

Grupa Robocza ds. Polityki Międzynarodowej (International Politics Working Group) jest jedną z kilku gałęzi Europejskiego Forum Studentów AEGEE. IPWG tworzą studenci o różnorodnych zainteresowaniach. Co ich łączy? Pasja, wiedza i śmiałość.

 

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę, panuje przekonanie, że świat widział już (prawie) wszystko, przez co bardzo łatwo jest ignorować ważne wydarzenia i nasuwające się konkluzje. IPWG bacznie przygląda się międzynarodowej scenie politycznej oraz gospodarczej i nie waha się jej komentować.

 

Jak działa grupa? Niezwykłą popularnością cieszą się organizowane przez nią spotkania z zagranicznymi gośćmi. To właśnie wtedy studenci z przeróżnych krajów (np. Grecji, Egiptu lub Kazachstanu) mają okazję przybliżyć słuchaczom kulturę oraz sytuację zarówno polityczną jak i gospodarczą swojego kraju.

Ponadto osoby udzielające się w IPWG, jako doskonali znawcy technik negocjacyjnych oraz konferencyjnych starają się o to aby były one widoczne w działaniach AEGEE­Kraków. Grupa ta dba o szerzenie wartości i idei europejskich w naszym oddziale organizacji, co czyni ją pewnego rodzaju pośrednikiem pomiędzy Krakowem, a Europą.

 

Ostatnio słowo ”polityka” kojarzy się mało pozytywnie, a sprawy międzynarodowe wydają się być zbyt odległe. Nic bardziej mylnego! IPWG obserwuje politykę zagraniczną z różnych perspektyw więc każdy jest mile widziany.

Jeżeli chcesz poznać dyplomatów, podzielić się swoją opinią lub ustosunkować się do pewnych kwestii politycznych (i nie tylko), zaangażuj się!

Jeżeli dostrzegasz błędy w działaniach gospodarczych danego kraju i nie masz z kim o tym podyskutować, zaangażuj się!

W końcu nie ma prostszej drogi do rozwiązania problemu niż zauważenie go.

Aha, i jeszcze jedno: zaangażuj się!
Kolejne spotkanie już 24.11 (poniedziałek) o 20:00 w biurze AEGEE-Kraków (Collegium Novum, sala 06).
Kontakt do koordynatora grupy: szoturma@gmail.com