Konferencja Youth in Leadership

Rusza kolejna edycja Youth in Leadership!

Kim jest lider i jakie kompetencje powinien posiadać? Jakie umiejętności kształcić, by przygotować się do skutecznego zarządzania zespołem i projektem? Jak zainspirować ludzi do tego, by zmieniali świat na lepszy? Te i inne pytania będziecie mogli osobiście zadać najlepszym przywódcom z kraju i zagranicy, w tym m.in. Cezaremu Wójcikowi – Dyrektorowi Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, twórcy Center for Leadership i absolwentowi programów rozwoju przywództwa Harvardu.
Cezary Wójcik – zaangażowany profesor, którego marzeniem jest stworzenie w Polsce światowej klasy uniwersytetu. Miejsca, w którym wybitni, młodzi Polacy kierujący się pozytywnymi wartościami będą realizować swój potencjał oraz tworzyć rozwiązania kreujące lepszą przyszłość. Cezary Wójcik to skarbnica wiedzy dla każdego, kto na co dzień stoi na czele organizacji, zarządza grupą ludzi, jest lub aspiruje do bycia ich liderem i marzy, by jego przedsięwzięcie zmieniło świat.

Dzięki konferencji Youth in Leadership powstałej z inicjatywy Fundacji Flying Mind, już 25 kwietnia blisko 300 osób z całej Polski zawita do Krakowa, by osobiście spotkać się i porozmawiać z Wójcikiem oraz innymi, cenionymi liderami. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICE Kraków. – Na widowni Youth in Leadership zasiadają start-upowcy, założyciele dynamicznie rozwijających się organizacji NGO, zmieniający świat polskich uniwersytetów młodzi naukowcy i studenci, a także działacze lokalni. Osoby, które chcą kształcić w sobie umiejętności przywódcze. Aby zapewnić im najlepsze źródło wiedzy i inspiracji, co roku na scenę zapraszamy najlepszych liderów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ich pełna lista opublikowana zostanie już wkrótce na stronie internetowej inicjatywy – zapowiada Maciej Ujejski, organizator i pomysłodawca Youth in Leadership.

Zdobądź doświadczenie prosto z Harvardu!
W tym roku każdy z uczestników będzie miał okazję wzięcia udziału w autorskich warsztatach Leadership 3D prowadzonych przez profesora Cezarego Wójcika. W trakcie dwugodzinnego szkolenia uczestnicy będą musieli skonfrontować się z realnymi sytuacjami, z jakimi prędzej czy później zmaga się każdy przywódca rozwijającej się instytucji. Przykłady zaczerpnięte prosto z Harvard Business School oraz otwarta dyskusja pod okiem Wójcika pobudzą młodych liderów do tego, by wspólnie wypracowali rozwiązania trudnych sytuacji, z którymi przyjdzie im się mierzyć.

– Bycie liderem to niezwykle trudne wyzwanie. Każdy, kto świadomie stawia się w tej roli, musi liczyć się z tym, że nierzadko samotnie będzie zmagał się z trudnościami i odpowiedzialnością, spoczywającą na jego barkach. Nasza konferencja to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim miejsce, w którym można zaczerpnąć energię i inspirację na kolejny rok wyzwań – dodaje Ujejski.

Rejestracja na konferencję ruszyła początkiem marca. Szczegółowy opis wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej, a także na profilu facebookowym inicjatywy. Youth in Leadership po raz kolejny wsparł Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. W tym roku do grona Partnerów Głównych dołączyło również Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Organizatorami projektu są Fundacja Flying Mind oraz Center for Leadership.
Naszą misją jest wzmacnianie i rozwój kompetencji przywódczych młodych liderów w Polsce, a także budowa społeczności osób, które chcą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość na lepszą.

Kontakt:
Sabina Pitera
Specjalista ds. Mediów i Promocji
pitera@yinl.org
tel. +48 781 557 824

Polecamy serdecznie!!