Polska i Egipt – Two Cultures, One Goal!

Już za miesiąc odbędzie się projekt EuroArab – Two Cultures, One Goal – The Way To Democracy.
Będzie to już drugi taki projekt organizowany przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków przy współpracy z egipską Shift-Network (Euro-Arab Youth Initiative).
Weźmie w nim udział ponad trzydziestu młodych ludzi z Polski i z Egiptu, którzy pragną zgłębiać swoją wiedzę o świecie
i którzy nie boją się stawiać czoła wyzwaniom.

Projekt odbędzie się w dniach 11-18 grudnia br., a jego tematem przewodnim są zmiany społeczne i ustrojowe w Polsce schyłku lat 80. XX wieku oraz we współczesnym Egipcie. Rewolucja w krajach arabskich zapoczątkowała bowiem wiele zmian, a naród zdaje się być gotowy, by stać się społeczeństwem obywatelskim.

Uczestnicy, dzięki licznym warsztatom, dyskusjom i prezentacjom, spróbują więc porównać drogę do demokracji obu krajów, zastanowią się, m.in., czy takie porównania w ogóle są uzasadnione i czy rozwiązania wprowadzone w Polsce mogłyby się sprawdzić także w Egipcie. Ponadto, wymiana ta będzie świetną okazją do nawiązania nowych, interesujących znajomości oraz do poznania zupełnie innej kultury – zarówno Polacy, jak i goście z Egiptu, zaprezentują obyczaje i tradycje swoich narodów. Ponadto, zagraniczni goście odwiedzą najważniejsze miejsca w Krakowie i okolicach, co pozwoli im na bliższe poznanie naszego kraju.

Więcej o projekcie na Facebooku: facebook.pl/euroarab2

Koordynatorem projektu jest Karolina Dąbrowska karolinadabrowska@vp.pl..