Relacja z projektu „Mówca doskonały”

Projekt pt. „Mówca Doskonały” odbył się w dniach 3-5 czerwca 2014r. Obejmował on szereg warsztatów z zakresu wystąpień publicznych, sztuki autoprezentacji, emisji głosu oraz tworzenia wizerunku. Miał on na celu doskonalenie umiejętności miękkich oraz poprawę jakości przemówień. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w czterech szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

 DSC_0068_wmDSC_0031_wm

Pierwszego dnia odbył się warsztat Michała Zawady- „Jak pokonać stres przed wystąpieniem publicznym?”. Podczas szkolenia poznaliśmy sposoby radzenia sobie ze stresem.  Dowiedzieliśmy się jak zwiększyć swoją samoocenę oraz pewność siebie, a także jaką rolę odgrywają emocje w naszym codziennym życiu , jak na nas wpływają oraz w jaki sposób można nad nimi zapanować.

DSC_0132_wm DSC_0208_wm

Kolejny warsztat pt. „Poznaj swoje mocne strony – zmień swoją rzeczywistość! – czyli jak świetnie wyglądać i odnosić sukcesy” został przeprowadzony przez Mariolę Boczar- stylistkę, coacha, certyfikowanego trenera biznesu. Dowiedzieliśmy się czym jest wizerunek oraz w jaki sposób możemy przekazywać informacje dotyczące nas samych za pomocą świadomego doboru stroju. Poznaliśmy zasady dress code’u oraz różne rodzaje typów sylwetki. Mieliśmy okazję samodzielnie dobrać strój do różnych okoliczności i miejsc, tj. rozmowa kwalifikacyjna, konferencja, czy też impreza w clubie. Każdy z nas poznał swój typ sylwetki oraz kolorystyczny typ urody. Dzięki temu wiemy już jaki fason ubrań jest dla nas odpowiedni oraz jakimi kolorami się otaczać, aby podkreślić swoje atuty. Dowiedzieliśmy się co oznaczają poszczególne barwy oraz jak wyrażają nasz charakter i wpływają na sposób w jaki jesteśmy postrzegani. Po tym szkoleniu z pewnością unikniemy modowych wpadek, a każde zakupy będą przyjemnością i strzałem w dziesiątkę.

DSC_0218_wm DSC_0314_wm

Tego samego dnia odbyły się również warsztaty pt. „Czy korek w zębach naprawdę mi pomoże? – czyli o dykcji i emisji głosu” prowadzone przez Bartka Adamusika, członka Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Dowiedzieliśmy się jak odpowiednio oddychać w trakcie prezentacji, artykułować wypowiadane słowa oraz jakie ćwiczenia są pomocne, aby poprawnie wysławiać się podczas przemówienia. W trakcie szkolenia miało miejsce wiele ćwiczeń praktycznych oraz interakcji pomiędzy uczestnikami. Mogliśmy wziąć udział w randce w ciemno, recytować wiersze z korkiem w zębach, sprawdzić jaki wpływ na nasze struny głosowe ma czekolada, cola lub herbata. W radosnej atmosferze nabyliśmy wiele ciekawych umiejętności i technik polepszających dykcję.

DSC_0379_wm DSC_0412_wm

Warsztat zwieńczający cały projekt, „Co mówią gesty, co mówią słowa? Czyli jak używać mowy ciała i głosu podczas prezentacji” należał do Andrzeja Kozdęby- trenera rozwoju osobistego, przedsiębiorcy, bloggera i doradcy biznesu. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób używać mowy ciała i swojego głosu, by słuchacze z zainteresowaniem śledzili przebieg prezentacji. Podczas szkolenia odbyło się wiele ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy mieli okazję wcielić się w różnorodne role, wyrazić skrajne emocje, nauczyć się poprawnej gestykulacji. Ponadto każdy został nagrany podczas krótkiego przemówienia. Następnie mogliśmy obejrzeć swoje wystąpienie oraz skorygować błędy, które popełniamy dzięki radom doświadczonego trenera.

Trzecia edycja projektu „Mówca doskonały” po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem. Uczestnicy nabyli wiele cennych i praktycznych umiejętności, które z pewnością wykorzystają w swojej przyszłej karierze oraz codziennym życiu. Serdecznie dziękujemy trenerom za poświęcony czas oraz profesjonalne szkolenia, które dla nas przygotowali.