Rozkład Jazdy 11-14 IV

Hej Aeżaki! W ten weekend odbył się świetny projekt PR Camp – koordynator i cała ekipa to osoby, które są w AEGEE nie dłużej niż pół roku!

Zatem do boju FRESH’yny, Wy też możecie zostać koordynatorami nieziemskich projektów! Jeśli chcecie sprawdzić swoje siły podczas pomocy przy różnych eventach, sprawdźcie rozkład jazdy i na pewno znajdziecie coś dla siebie 😉

 

PONIEDZIAŁEK

 • Mówca Doskonały: 18:30, mieszkanie koordynatorki przy ul. Zamkowej 1/6. (wyjątkowo)

Specjaliści twierdzą, że strach wystąpień publicznych jest na drugim miejscu po strachu przed śmiercią.  A projekt „Mówca Doskonały” nauczy jak występować przed publicznością! 😉 „Mówca Doskonały” to projekt, który obejmuje cykl szkoleń, prowadzonych przez wybitne jednostki z branży wystąpień publicznych. W ramach projektu będą przeprowadzone warsztaty m.in. z mowy ciała, poprawnego poruszania się po scenie oraz kontaktu z publicznością i dress code.

Na spotkania zapraszam każdego, niezależnie od tego czy jesteś nowym czy „starym” Aeżakiem 😉

Serdecznie zapraszam,
Agnieszka Żywuszko

 • Grupa projektowa Summer University: 19:00, Café Bar Magia (plac Mariacki 3, wejście przez bramę)

Pozwólcie, że opowiem Wam bajkę…

Pewnego razu w tym samym miejscu w tym samym czasie pojawiło się 30 nieznajomych. Żaden z nich nie wiedział skąd przybyła druga osoba, kim jest, ani dlaczego wybrała właśnie to miejsce i właśnie ten czas. Jednak wystarczyło jedno spojrzenie. Jeden niepewny uśmiech. Jedno pytanie, rzucone przez osobę z zagranicznym akcentem. “Are you from AEGEE?” I wtedy zadziałała magia AEGEE-Spirit. Nieznajomi zamienili się w przyjaciół, a każdy z nich już wiedział, że właśnie zaczęła się przygoda jego życia.

Właśnie ta bajka wydarzy się naprawdę już w lipcu, a każdy z Was może dopisać dalszą jej część dołączając do grupy SU :).

Organizujemy dwutygodniową wymianę dla 30 aeżaków z całej Europy. Tematem przewodnim naszego Travel Summer University są słowiańskie zwyczaje, historia i legendy. Uczestnicy będą mieli okazję poznawać naszą kulturę, podróżując od Krakowa przez Bieszczady i Użhorod aż do Lwowa.

Zapraszam Was na spotkanie, a po spotkaniu na pierwszą integrację naszej grupy!

Justyna Blonka
justyna.blonka@gmail.com

 • IPWG: 20.00, Smakołyki, ul. Straszewskiego 28

Na kolejnym spotkaniu omówimy bieżące wydarzenia oraz jakie ciekawie konferencje i wydarzenia odbędą się w Krakowie w najbliższym czasie. Omówimy również konferencję o Ukrainie, a tematem przewodnim będzie jedno z najmłodszych państw, czyli Kosowo. Nie może was zabraknąć.

Pozdrawiam,
Monika Grzegorczyk

WTOREK

 • Let’s Get Better: 19:00, Biuro w Collegium Novum, sala 031

Nasza grupa zajmuje się organizacją darmowych szkoleń z umiejętności twardych i miękkich z profesjonalnymi trenerami. Nasz projekt może się pochwalić tytułem Najlepszego Studenckiego Projektu Roku w kategorii Kariera i Rozwój Osobisty zdobytym w tegorocznym konkursie Grupy PZU Kariera

Zapraszam Was serdecznie na wtorkowe spotkanie grupy roboczej! Przed nami dużo pracy logistycznej podczas licznych szkoleń więc każdy z Was będzie mógł zdobyć doświadczenie w tej działce. Będziemy też dalej pracować nad strategią promocyjną naszego projektu a po spotkaniu udamy się oczywiście na integracje :).

Iga Kublik
Koordynator projektu Let’s Get Better
lgb@aegee.krakow.pl
tel. 668 210 003

 • Let’s do some science!: 21:00, Cudowne Lata, Garncarska 5

Pierwsze spotkanie tematyczne grupy LDSS! Poruszane będą dwa tematy:

-wprowadzenie do kosmologii – dowiecie się czym jest ta fascynująca dziedzina, czym się zajmuje i jak wiele (albo nie wiele!) wiemy o otaczającym nas świecie!

-tajniki Wielkiego Wybuchu – BIG BANG Theory (nie, nie ten serial…) – jak powstał Wszechświat? Jak przebiegały jego narodziny? Każdy słyszał co nieco o tym jak narodził się Wszechświat, ale bardzo często wiedza ta nie ma wiele wspólnego ze stanem rzeczywistym… Postaram się wyjaśnić wszelka nieścisłości i wprowadzić Was w tajniki tego fascynującego wydarzenia!

Zapraszam do udziału wszystkich chętnych!

Pozdrawiam,
Filip Morawski

ŚRODA

 • Fundraising Working Group: 18:00, Biuro w Collegium Novum, sala 031

Jeśli interesujesz się tematyką związaną z pozyskiwaniem funduszy, chcesz nauczyć się pisać wnioski, tworzyć oferty, dowiedzieć się jak pozyskiwać wsparcie rzeczowe i finansowe lub zwyczajnie chcesz zacząć działać i jeszcze nie wiesz w jakiej działce – przyjdź koniecznie na najbliższe spotkanie grupy FR!

Po spotkaniu wybierzemy się razem na integrację! 🙂

Zaprasza
Ania Stanaszek
fr@aegee.krakow.pl

 • Konwersacje językowe: 20.00, Cudowne Lata, ul. Garncarska 5

Konwersacje Językowe ruszyły z kopyta, co to był za szalony tydzień! Ale to, że zajęcia już trwają, nie znaczy, że grupa Konwersacji skończyła swoją działalność 😉

Zapraszam wszystkich, którzy działali do tej pory w grupie na spotkanie, na którym podsumujemy przebieg przygotowań do projektu (kto by to wszystko pamiętał do czerwcowej ewaluacji?), ale też zastanowimy się nad naszą dalszą działalnością. Wspólne wyjście na tandem? Integracja z lektorami przy finale Eurowizji? Czekam na więcej szalonych pomysłów 🙂

Do zobaczenia!
Oliwia Kozik
oliwia.kozik@aegee.krakow.pl

 • Design IT: 20.00, biuro w Collegium Novum, sala 031

Wszystkich zainteresowanych grafiką komputerową zapraszam na kolejne spotkanie II edycji DESIGN-IT! Pracujemy nad 2-dniowym szkoleniem wprowadzającym studentów w tajniki pracy w programach takich jak Photoshop, czy Illustrator. Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności pomogą im w przyszłości graficznie opracować swoje CV, czy samodzielnie zaprojektować plakat. Każdy z Was może podzielić się z nami pomysłem na to co zrobić, by to szkole było wyjątkowe!

Serdecznie zapraszam!

Magda Barwinek
design.it@aegee.krakow.pl

CZWARTEK

 • Public Relations Working Group 18:00 ; Biuro w Collegium Novum, sala 031

Interesuje Cię kreowanie wizerunku, ale nie wiesz od czego zacząć? Czujesz, że masz mnóstwo pomysłów, ale nie masz pojęcia jak je wszystkie zrealizować? A może kochasz social media, fotografię lub masz tzw. lekkie pióro?

Jeśli chociaż jedna z Twoich odpowiedzi była twierdząca, to zapraszam Cię na spotkania grupy roboczej ds. PR-u, gdzie przyjemne łączy się z pożytecznym, bo dobrze się bawiąc zdobywamy niezbędną wiedzę i umiejętności 🙂

A co jeśli na żadne z pytań nie odpowiedziałeś twierdząco? Przyjdź i daj nam szansę, a przekonamy Cię, że Twoja odpowiedź szybko się zmieni!

Zapraszam,
Ola Miklasińska
pr@aegee.krakow.pl

 • Human Resources Working Group: 19:00, Smakołyki, ul. Straszewskiego 28

Nasza organizacja to przede wszystkim ludzie, to dzięki Wam stanowimy zespół, wielką aeżową rodzinę. Podczas spotkań grupy HR będziemy wspólnie wymyślać aktywności, które pomogą nam w zintegrowaniu się. Ponad to zastanowimy się co nas motywuje do działania przy projektach i grupach roboczych.

Już w najbliższy weekend możecie wziąć udział w wyjeździe w góry. Więcej info znajdziecie na fanpage’u AEGEE-Kraków.

Jeśli jesteś otwarty, kreatywny i ciekawy ludzi, zapraszam serdecznie na nasze spotkania, najbliższe już w czwartek o 19:00.

Katarzyna Banaś
hr@aegee.krakow.pl

 • Dyżur Prezydenta, Skarbnika oraz Sekretarza 18.45-19.45 w Biurze Collegium Novum, sala 031

Spotkanie Ogólne AEGEE-KRAKÓW

Zapraszamy wszystkich na Spotkanie Ogólne, które odbędzie się w Instytucie Filozofii i Socjologii UJ na ul. Grodzkiej 52 w sali nr 79 o godzinie 20.00.