Spring Agora Kraków 2018 Destination Europe


Gotowi? Do startu, start!

Muszę zacząć od tego, że bardzo lubię wracać wspomnieniami do mojej pierwszej Agory, a powodów było kilka. Jakich?
Po pierwsze byłam podekscytowana faktem, że wezmę udział w największym aeżowym wydarzeniu, a opowieści innych członków AEGEE jeszcze bardziej mnie motywowały. I naprawdę – było warto!

Po drugie, moja podróż do Enschede była baaardzo długa, ale również baaardzo tania. 😉  Do celu dotarłam,dzięki uprzejmości 12 kierowców – tak, to był mój pierwszy autostop w życiu.  Nie zgubiłam się, dałam radę. Dzięki Madzia Barwinek za super przygodę!

Po trzecie…

Spring Agora 2018 will go to… AEGEE – KRAKÓW!!!! OOOOO AGORA KRAKÓW, OOOOO AGORA KRAKÓW!” – tak, właśnie w Enschede dowiedzieliśmy się, że za rok to MY BĘDZIEMY ORGANIZATORAMI KOLEJNEJ AGORY.

 Spring Agora Kraków 

Ale czym właściwie jest Agora?

Jesto to Ogólne Zgromadzenie przedstawicieli wszystkich oddziałów Europejskiego Forum Studentów AEGEE, to nasze największe i najważniejsze wydarzenie. Dwa razy w roku, w jednym z europejskich miast, spotykamy się, aby wspólnie decydować o przyszłości naszej organizacji. Celem tego spotkania jest m.in. wybór nowych władz oraz wyznaczenie kierunków działalności AEGEE.

Spring Agora Kraków

 

…Budapeszt, ,Valetta, Zaragoza, Patra, Cagliari, Asturias, Kijów, Bergamo, Kiszyniów, Enschede, Katania… Kraków.

Czas na Kraków!

Już za parę tygodni, serce Europy zabije w Krakowie. Ponad 800 młodych ludzi spotka się w jednym miejscu, nie tylko po to, aby wspólnie zadecydować o przyszłości organizacji.  W tym roku chcemy nieco wzbogacić tematykę wydarzenia.

Poprzez serię paneli i inicjację dialogu, wydarzenie zilustruje jak wiele Europa ma do zaoferowania oraz jak bardzo jest zróżnicowana. Poza czysto merytorycznymi dyskusjami na tematy bieżące, uczestnicy dowiedzą się, gdzie szukać informacji dotyczących możliwości współpracy międzynarodowej oraz tego, jak uzyskać dostępne środki na edukację, projekty lub inne przedsięwzięcia w obszarze integracji europejskiej.

Zostaną również poruszone kwestie współpracy i integracji międzynarodowej, z uwzględnieniem zacierania się kultur. Porozmawiamy o patriotyzmie oraz szacunku dla innych narodów. Zastanowimy się jakie jest miejsce Polski na arenie międzynarodowej, a także jaka jest rola dyplomacji w utrzymywaniu relacji między krajami.  

Kolejne tematy, jakie zostaną poruszone w trakcie Agory, to między innymi:

różnice pomiędzy demokracją w Europie oraz Azji, historia i przyczyny powstania ruchów separatystycznych, a także wpływ mediów na postrzeganie obecnej sytuacji na Starym Kontynencie.

Spring Agora Kraków

 

Ja już odliczam dni, bo czasu zostało naprawdę niewiele (startujemy 24 kwietnia).

Ponad 800 uczestników z całej Europy, 50 spotkań i warsztatów, które będą trwać 5 dni. Takiej Agory jeszcze nie było!

Edyta Krzyczman – PR Responsible