Studenci Wspólnie Przeciwko Białaczce 17-18.o4.2013

“Studenci wspólnie przeciw białaczce” to pierwsza edycja wyjątkowego projektu Fundacji DKMS Polska i AEGEE. Wspólnie ze studentami 49 uczelni wyższych w Polsce, w dniach 17 i 18 kwietnia 2013 r. Fundacja organizuje rejestrację chętnych do bazy potencjalnych dawców szpiku.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza, nowotwór krwi, czyli białaczka. Tę okrutną diagnozę słyszy rokrocznie ponad 10 000 dorosłych, młodzieży i dzieci. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc zupełnie obcej osoby, zarejestrowanej jako potencjalny dawca szpiku gdzieś w Polsce lub na świecie.

Projekt został stworzony właśnie z myślą o tych wszystkich pacjentach, dla których jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” otrzymał Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, która tym samym obdarzyła nas ogromnym zaufaniem. Dzięki wsparciu Pani Prezydentowej oraz zapałowi studentów akcja ma szansę zwiększyć świadomość polskiego społeczeństwa i zwrócić uwagę na tak ważny temat jakim jest zachorowalność na nowotwory krwi..