Summer University „There and Back Again. 4 Seasons in 1 Summer” 19.07-02.08.2013

 

 Summer University „There and Back Again. 4 Seasons in 1 Summer”

 

Summer University to jeden z najpopularniejszych projketów AEGEE. Co roku tysiącom studentów z całej Europy otwiera możliwość poznania nowych kultur, osób oraz przeżycia niesamowitej przygody. W tym roku AEGEE-Kraków organizuje swój uniwersytet letni wraz z AEGEE-Berlin!! To będą niesamowite dni!

Letni Uniwersytet „There and Back Again. 4 Seasons in 1 Summer” to wymiana międzynarodowa, podczas której nasze miasto odwiedzi dwudziestu pięciu członków organizacji z całej Europy. Naszym celem jest pokazanie im Krakowa i jego okolic z jak najlepszej strony, zaprezentowanie kultury, zwyczajów i tradycji. Uczestnicy oraz wszyscy zainteresowani członkowie AEGEE-Kraków i inni studenci krakowskich uczelni wezmą udział w szeregu warsztatów, pokazów i gier integracyjnych, co będzie wspaniałą okazją do nawiązania międzynarodowych znajomości oraz praktyki języków obcych.Tytuł projektu nawiązuje do naszego celu, którym jest prezentacja najciekawszych, najpiękniejszych polskich tradycji, które w Polsce pielęgnowane są od wielu lat, a dla wielu obcokrajowców są zupełnie nieznane i tajemnicze. Chcemy pokazać im te, które celebrujemy nie tylko w lecie, ale w ciągu całego roku.

Kreatywność, otwartość i energia zarówno organizatorów jak i uczestników zachęci wielu mieszkańców Krakowa do wspólnego uczestnictwa w każdym z ciekawych punktów projektu. Proponujemy wzięcie udziału między innymi w lekcji tańca ludowego, kursie gotowania tradycyjnych potraw, topieniu Marzanny i odtwarzaniu innych polskich obrzędów.

Drugi etap projektu odbędzie się w Berlinie we współpracy z członkami tamtejszego oddziału Europejskiego Forum Studentów AEGEE. Z pewnością ciekawy będzie kontrast pomiędzy tymi dwoma miejscami, jednak oba etapy łączą wspólne cele: międzynarodowa integracja, szerzenie wiadomości o naszych krajach i rozwój wielu dziedzin wiedzy. Łączy nas też motyw przewodni, którym jest popularyzacja tradycji i obrzędów kultywowanych w obu państwach. Dzięki tej współpracy chcemy też udowodnić, że różnice kulturowe mogą wzbogacić w ciekawe doświadczenia i wcale nie muszą dzielić.

Spotkania grupy projektowej Summer University odbywają się o godzinie 18.00 w czwartki w sali 06 Collegium Novum. Koordynator Agata Poznańska

.