Summer University z AEGEE-Budapeszt

W tym roku dwa oddziały Europejskiego Forum Studentów: AEGEE-Kraków i AEGEE-Budapest łączą siły, by razem zorganizować Travel Summer University. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w dniach od 15 do 29 lipca (tydzień na Węgrzech i tydzień w Polsce).

Temat przewodni to “Take the lead in our AdvenTSUreland!”, co oznacza, że uczestnicy będą mieli okazję, by wziąć udział w różnorodnych aktywnościach takich jak np. lekcja boksu, tańca, piesze wędrówki. Jednak to nie wszystko! Te dwa tygodnie będą również okazją by rozwinąć cechy lidera, nauczyć się jak zarządzać grupą i prowadzić szkolenia.

Ten wyjazd daje możliwość odkrycia zarówno polskiej jak i węgierskiej kultury poprzez wizytę w stolicy Węgier- Budapeszcie oraz drugim pod względem wielkości mieście w Polsce- Krakowie. Poza zwiedzaniem tych pięknych miast nie przegapimy okazji, by odkrywać uroki natury. Odwiedzimy stolicę polskich Tatr- Zakopane, jezioro Velence, wzgórza Budy oraz urocze miasteczko Szentendre.

Uczestniczy doświadczą polskiego i węgierskiego stylu życia. Będą mieli okazję, by spróbować narodowych potraw, napojów, a także dowiedzieć się wiele na temat lokalnej historii i tradycji podczas zwiedzania. Ugotujemy też razem tradycyjne węgierskie danie oraz weźmiemy udział w polskim weselu.

Czym jest Projekt Summer University?

Summer Universities są najbardziej znanymi projektami organizowanymi przez AEGEE nieprzerwanie już od 30 lat. Każdego lata w około 80 miastach studenci mają okazję aby odwiedzić niezwykłe miejsca, poznać wspaniałych przyjaciół z każdego zakątka Europy, nauczyć się języka obcego a także stać się częścią kultury innego regionu świata. Dzięki pracy i zaangażowaniu Grup Projektowych koszt uczestnictwa jest niewielki ,a przeżycia podczas wyjazdu ogromne.

Głównym celem każdego Summer University jest przede wszystkim wymiana międzykulturowa, poznanie historii oraz tradycji regionu lub kraju, zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń, możliwość przełamania stereotypów oraz przekroczenie barier dzielących różne narodowości.

Ponadto każdy Summer University może przybierać jedną z trzech form:

-Summer Course (SC) czyli kurs o różnorodnej tematyce odnoszącej się języka, lokalnej kultury, środowiska czy polityki. Podczas wyjazdu każdy ze studentów uczestniczy tygodniowo w co najmniej 14 godzinach warsztatów poświęconych tym zagadnieniom.

– Summer Course Plus (SC+) od Summer Course różni się głównie liczbą godzin kursu. Podczas wyjazdu studenci biorą udział tygodniowo w co najmniej 20 godzinach intensywnych warsztatów poświęconych zagadnieniom związanych z tematem głównym.

-Travelling Summer University (TSU) jest organizowany przez dwa lub więcej lokalnych oddziałów AEGEE. Podczas tego dwu lub trzytygodniowego wyjazdu uczestnicy spędzają czas w co najmniej czterech miejscach o zróżnicowanej historii , przyrodzie i tradycjach. Celem tej formy jest połączenie różnych kultur i stylów życia z kursem takim jaki odbywa się podczas Summer Course. Poczas wyjazdu poza podróżowaniem studenci uczestniczą tygodniowo w co najmniej 10 godzinach takiego kursu.

Summer Univeristy to niezwykły projekt w którym każdy AEŻAK przynajmniej raz w życiu powinien wziąć udział. Stwarza on możliwości do spróbowania lokalnego jedzenia oraz słuchania lokalnej muzyki, do nabycia niezwykle przydatnych umiejętności, do poznania nowych przyjaciół i znajomych z całego świata, do nauki języka obcego, poczucia wolności, zdobycia doświadczenia, odkrywania każdego dnia nowej kultury i robienia rzeczy, których nigdy sobie nie wyobrażaliście.

Uczestnictwo w Summer University pomoże zrozumieć i poczuć  AEGEE spirit !

W tym roku takich projektów jest 69 w całej Europie, a każdy z nich jest ciekawy i niepowtarzalny możesz się z nimi zapoznać i zaaplikować na stroniehttp://www.projects.aegee.org/suct/su2015/index.php. Gorąco polecamy, ponieważ jest to niesamowita przygoda!