Ty też MOŻESZ


Zapewne słyszeliście o zdaniu „Im więcej masz zajęć i obowiązków, tym więcej zyskujesz czasu na wszystko”. Cóż.. chcielibyśmy być oryginalni i zaprzeczyć temu stwierdzeniu, wymyślając jakąś hipernową teorię na ten temat i odkrywając jednocześnie niezbadane dotąd filozoficzne poglądy… Ale, prawda jest taka, że to…prawda.

Pewnie skądś to znasz

 .

Wracasz z zajęć lub z pracy. Jesz obiad (lub danie obiadopodobne, nie wymagajmy zbyt wiele od studenta), oglądasz odcinek serialu (albo pięć), przeglądasz najświeższe informacje z internetowego świata (oczywiście uwzględniając śmieszne filmiki kotów na fejsie), nie zapomnijmy też o odświeżającej krótkiej dwu godzinnej drzemce. Tak mija, a raczej ucieka Ci kolejny dzień.

A miałeś zrobić tak wiele! Pouczyć się na zbliżające kolokwium, ogarnąć prezentację dla szefa w pracy, przygotować obiad na cały tydzień, pouczyć się hiszpańskiego, pobiegać… i skąd wziąć czas na to wszystko, gdy doba ma tylko 24 godziny, a Ty tak bardzo kochasz spać?!

Organizacja studencka AEGEEE-Kraków
.

Weź sobie jakąś dodatkową rzecz. Zapisz się na zajęcia z języka, kurs gotowania, siłownię – coś, dzięki czemu będziesz czuł przynależność do jakiejś grupy, gdzie ludzie, którzy będą tam razem z Tobą będą się nawzajem motywować do działania, gdzie  będziesz szedł, ba, nawet biegł  z uśmiechem na twarzy!

Ok, wszystko spoko, ale na te rzeczy trzeba mieć hajs. Nie wiem czy będę w stanie opłacić jeszcze kolejną rzecz z mojej ubogiej studenckiej kieszeni. I co teraz?

Spokojnie. Damy Ci wskazówkę: Dołącz do organizacji studenckiej. Po prostu. Kolejna wskazówka – nie koniecznie Twój wybór musi paść na kółko matematyczne, podczas których wspólnie będziecie rozwiązywać supertrudne równania (chociaż jeśli Cię to kręci, to oczywiście nie ma na co czekać! :D) .

 

Zostań jednym z nas!

 

Zamiast tego możesz dołączyć do miejsca gdzie…

Będziesz mieć niesamowitą okazję do rozwoju. Boisz się wystąpień publicznych, uważasz, że bycie liderem nie jest Twoją mocną stroną, a na samą myśl, że miałbyś koordynować jakiś projekt, a co za tym idzie wydawać innym polecenia i „rozkazy” ściska Cię w żołądku? W organizacji studenckiej możesz spróbować tego, nie obawiając się, że któryś ze znajomych będzie miał do Ciebie o to pretensje.

Wszyscy jesteśmy tu w jednym celu – rozwoju. Możemy tutaj potrenować nasze umiejętności oraz nauczyć się nowych przed rozpoczęciem prawdziwej pracy, na odpowiedzialnym stanowsku.  Dużo osób, z którymi rozmawialiśmy deklarowało, że przed wstąpieniem do nas ich główną wadą i blokadą przed otaczającymi ich możliwościami była nieśmiałość. Dziś te same osoby koordynują międzynarodowe projekty, a przemawianie do innych stało się ich wielką pasją i jednoczesnie świetną zabawą. Jeżdżą po całym świecie, poznając nowych ludzi.

Organizacja studencka AEGEE-Kraków

Poznasz cudownych i inspirujących ludzi. Pewnie zdarza Ci się czasem siedzieć ze znajomymi przy piwie w piękny dzień, który aż prosi się by spędzić go w inny sposób. Ale. W sumie to co możesz zrobić, w sumie to nie macie gdzie się wybrać, w sumie to pewnie i tak by się nie udało.

I zostajecie w tym barze i w sumie trochę czujesz, że się nudzisz i nie pasuje Ci takie spędzenie wolnego czasu. Przychodząc do miejsca, o którym Ci opowiadam, nie ma opcji i miejsca na nudę.  Spontaniczny wyjazd do Budapesztu? Czemu nie?! Wycieczka stopem do Pragi?! Daj mi chwilę, tylko kupię jedzenia na droge!

Myślisz , że to niemożliwe? Poznaj naszą organizację studencką, a sam się o tym przekonasz bardzo szybko. Wspieramy i motywujemy się nawzajem, ponieważ wiemy, jak ważna dla każdego z nas jest integracja i wspólne działanie.

Organizacja studencka AEGEE-Kraków

Otworzysz oczy na problemy Europy. Sporo osób w naszym wieku nie zdaje sobie sprawy jak wiele podziałów i nie potrzebnych sporów toczy się obecnie na terenach naszych państw. Brzmi poważnie? Może, ale okres studiów, to nie tylko zabawa, ale i podejmowanie trochę poważniejszych tematów.

Jako organizacja studencka chcemy uzmysłowić wszystkim jak ważna jest wspólna, europejska integracja i równe prawa dla wszystkich, gdyż działając razem możemy znacznie więcej. Mamy możliwość przyczynić się do tego, by zniknęły dziwne podziały, poprzez tworzenie tak świetnych projektów jak Summer University, czy Europe on Track, w których udział może wziąć każdy z nas!

Możesz.

Możesz dołączyć do miejsca, które w samym Krakowie swoją działanością przyciągnęło kilkaset studentów.

Możesz dołączyć do organizacji studenckiej AEGEE!

Bo razem serio – możemy wszystko i jeszcze więcej!

Kasia Sochacka

Organizacja studencka AEGEE-Kraków