V edycja Konwersacji Językowych dobiegła końca!

Dobiegła końca V edycja Konwersacji Językowych – projektu, dzięki któremu krakowscy studenci mogli za darmo uczyć się języków obcych. Zajęcia odbywały się w 23 grupach i umożliwiały naukę aż 14 języków na różnych poziomach.

Czy to na języku angielskim i niemieckim, czy łotewskim, migowym i chińskim, uczestnicy nie mogli się nudzić. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu lektorów zajęcia były bardzo urozmaicone. Nie zabrakło nauki przez gry i quizy, czy nawet jazdę na łyżwach. Na niektórych językach pojawiały się struktury gramatyczne, na innych królowały tylko praktyczne rozmowy.

Wiele grup organizowało wspólne wyjścia do barów czy restauracji, zupełnie dodatkowo w celu integracji, albo w ramach zajęć, by poznać daną kulturę od strony kulinarnej 😉 Nie zabrakło też innych atrakcji kulturalnych, takich jak wspólne wyjścia do muzeów. Jedna z grup zorganizowała nawet julefrokost (czyli rodzaj świątecznej kolacji w Danii), a inna wspólną wigilię. Nauka odbywała się nawet przez internet, za pomocą piosenek czy informacji kulturalnych umieszczanych na facebooku.

Dla tych, którzy nie zawsze mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach, były nawet organizowane powtórki przed rozpoczęciem kolejnych zajęć. Z pewnością tak ugruntowana wiedza na długo zostanie w głowach uczestników Konwersacji Językowych 🙂

Już niedługo rusza kolejna edycja, więc śledźcie nas na fanapagu: https://www.facebook.com/KonwersacjeJezykoweAEGEEKrakow/?fref=ts