Wspołpraca z Polsko-Amerykańską Akademią Liderów – Polecamy!

Z przyjemnością ogłaszamy, iż AEGEE-Kraków rozpoczęło współpracę z Polsko-Amerykańską Akademią Liderów. Dla członków AEGEE-Kraków organizatorzy przygotowali specjalny pakiet promcyjny: 15 % zniżki  zarówno na kurs menedżerski i jak zasadnicy. Gorąco polecamy!! Wiecej info poniżej oraz na stronie http://www.akademialiderow.edu.pl/

 

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, projekt edukacyjny Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykańskiego Language of Liberty Institute, rozpoczyna nabór na wiosenną edycję. Na stronie www.akademialiderow.edu.pl można rejestrować się na semestralny kurs przeznaczony dla osób rozważających zaangażowanie w życie społeczne. Kolejna odsłona Akademii obfituje w szereg nagród, w można otrzymać stypendium na amerykańskie studia MBA, jak również wyjechać na programy stażowe do Stanów Zjednoczonych. Organizatorzy zadbali, by była jeszcze bardziej atrakcyjna niż poprzednie – zarówno pod względem programowym jak i perspektyw, które po ukończeniu otworzą się przed absolwentami. Do uczestnictwa w piątej edycji zapraszają także całą Polonię z Wielkiej Brytanii, zwłaszcza tę skupioną w Londynie. To właśnie tam będzie można w czerwcu przystąpić do końcowych egzaminów w ramach kursu zasadniczego.

Dotychczas uczestnicy mieli możliwość odbycia kursów z zakresu filozofii polityki, ekonomii, etyki gospodarczej oraz komunikacji społecznej. Zajęcia odbywały się co tydzień w Krakowie, zaś dzięki specjalnej platformie e-learningowej zapis trafiał do kursantów w każdej części Polski. Trzymiesięczną naukę wieńczyły egzaminy, które wyłaniały zwycięzców. Wysoka pozycja na liście rankingowej otwierała drzwi do kariery: dzięki strategicznemu partnerstwu z amerykańskimi organizacjami oraz europejskimi think-tankami czołowi absolwenci mieli możliwość wyjazdu na zarobkowe staże w najbardziej prestiżowych instytucjach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, wiosenna piąta edycja odbędzie się w zupełnie nowej formule – dla szczególnie ambitnych osób oraz wszystkich chcących rozwijać w sobie umiejętności przywódcze organizatorzy uruchamiają specjalny kurs menedżerski. Będzie on trwał od początku marca do końca maja i miał formułę warsztatową, tzn. będzie opierał się głównie na case studies i wykorzystaniu najnowszych metod przyswajania wiedzy. Zajęcia w dwóch modułach: „Efektywne zarządzanie” oraz „Public Relations i nowe media” poprowadzą wykwalifikowani eksperci specjalizujący się w psychologii, NLP, personal brandingu czy pracy w organizacjach pozarządowych.

„W naszej Akademii staramy się odejść od typowych schematów, które nie przystają do szybko zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego nasi wykładowcy to przede wszystkim praktycy świata biznesu oraz osoby na co dzień zarządzające zespołami ludzi. Uczestnicy nie będą tylko biernymi słuchaczami. Od każdego wymagamy pełnego zaangażowania w zajęcia” – mówi Bartłomiej Pasiowiec, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.

Szereg realizowanych przez kursantów projektów wyłoni najlepszych, którym organizatorzy zapewnią m.in. w pełni opłacony wyjazd na staż do amerykańskiego Leadership Institute w Arlington (stan Wirginia) oraz letnie praktyki w Institute of Economic Affairs w Londynie.

Jednocześnie wszystkich, którzy chcieliby zrealizować standardowy kurs Polsko-Amerykańskiej Akademii, bazujący na 4 modułach: filozofii polityki, ekonomii, etyki gospodarczej oraz komunikacji społecznej, organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w trybie on-line.

Co tydzień na specjalną platformę e-learningową trafiać będą materiały z nagraniami z wykładów, prezentacjami multimedialnymi, lekturami i innymi wartościowymi zasobami. Uczestnicy będą w stałym kontakcie mailowym z wykładowcami, zaś trzymiesięczny kurs zakończą egzaminy (w kilku miastach Polski i w Londynie) – zwycięzca wyjedzie na zarobkowy staż do Goldwater Insitute w Phoenix (stan Arizona) a pozostali czołowi absolwenci otrzymają propozycje wyjazdów na prestiżowe szkoły letnie do Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowenii i na Ukrainę. Każdy, kto ukończy kurs otrzyma wraz z certyfikatem nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów Akademii.

Dla żądnych dodatkowej dawki wiedzy, Akademia przygotowała także serię kursów fakultatywnych. Wiadomości z zakresu ekonomii można uzupełnić na kursach „Ekonomii dla Zielonych”, bądź „Ekonomii dla zaawansowanych”. Interesująco prezentuje się także nowy kurs o nazwie „Prawo dla Zielonych”, dzięki któremu uczestnicy mogą poznać najważniejsze aspekty systemu prawnego, w jakim żyjemy na co dzień. Materiały z wszystkich wymienionych zajęć będą dostępne również za pośrednictwem platformy e-learnignowej.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu wsparciu, większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy. Uczestnicy kursu menedżerskiego zapłacą 450 zł, natomiast słuchacze kursu standardowego jedynie 200 zł za ponad 40 godzin materiałów. Rekrutacja na V edycję Akademii potrwa do 7 marca, inauguracja odbędzie się dzień później w Krakowie.

 

Więcej informacji udziela:

Bartłomiej Pasiowiec

Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

pasiowiec@fundacjawip.org, tel. + 48 507 846 414
akademialiderow.edu.pl

 

 Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Fundacja nastawiona jest w przede wszystkim na działania edukacyjne. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców.