Od pierwszego wejrzenia – podbój Słowenii (Summer University)


Znasz to uczucie, kiedy razem ze znajomymi planujesz wakacje, ale nie możecie znaleźć odpowiadającego wszystkim terminu ani miejsca? Cóż, my… nie 😉 Głównie dlatego, że w AEGEE sam wybierasz interesujące cię miejsce, a znajomi – już tam na ciebie czekają. Zapraszamy na relację Ani z Summer University „sLOVEnia at first sight!”

 

 

Jakie miasta odwiedziliście?

Lublanę, Bled, Tolmin, Maribor <3

 

 Co było najzabawniejszą częścią Summera?

Plotki…* Zwłaszcza te nieprawdziwe.

*Tradycją wyjazdów z AEGEE jest tzw. „gossip box”, do którego wrzucamy karteczki z „plotkami” z danego dnia. Nie chodzi jednak, żeby nawzajem się „obgadywać”, ale raczej napisać coś bardzo śmiesznego, żeby dobrze się bawić przy wspólnym czytaniu 😉

 

 

Jakie miejsce/aktywność Ci się najbardziej podobało i dlaczego?

Całe dwa tygodnie były pełne różnego rodzaju atrakcji i bez wątpienia były to wakacje które zapamiętam do końca życia. Jednak moje serce skradł Maribor. Jest to nieduże, ale bardzo klimatyczne i piękne miasto.

 

 

Jakie było twoje największe zaskoczenie w Słowenii? 

Jest to niezwykle zielony kraj! Na każdym rogu w miastach widać drzewa i krzewy, a poza nimi jest mnóstwo lasów.

 

Co Twoim zdaniem najbardziej różni SU od zwykłych wakacji?

SU bije zwykłe wakacje na głowę dzięki ludziom. Najlepsze co można zyskać dzięki takim wakacjom, to przyjaciele na całe życie.

 

 

Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegały inne Summer Universities, na które wybrali się nasi członkowie, zapraszamy do przeczytania relacji Kasi z Gruzji tutaj oraz Olka z Hiszpanii tu.

,