If you would like to know more (or find some information)in English about our upcoming event, go to the website agorakrakow.eu?

Spring Agora 2018 w Krakowie!

Udało się! Mamy to! Niezmiernie się cieszymy, że to właśnie nasz krakowski oddział został wybrany jako organizator kolejnej wiosennej Agory. Dziękujemy!

Na początek kilka słów wyjaśnienia: czym jest Agora?

Agora, czyli Zgromadzenie Ogólne przedstawicieli wszystkich oddziałów AEGEE – to nasze najważniejsze statutowe wydarzenie. Dwa razy w roku, kilkuset aktywnych  studentów z całej Europy spotyka się w jednym miejscu – wtedy właśnie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszej organizacji. Wybieramy władze europejskie, omawiamy wszystkie zrealizowane projekty i planujemy kolejne. Bierzemy także udział w szkoleniach i warsztatach.

Całe wydarzenie trwa 5 dni, bierze w nim udział ok. 800 członków AEGEE.

Agora to przede wszystkim idealne miejsce na poznanie wielu ciekawych ludzi i wymianę poglądów.

Po co to wszystko robimy?

Organizacja Agory jest w AEGEE traktowana jako wielkie wyróżnienie, dlatego staniemy na głowie, żeby miejsce do spania, jedzenie, warsztaty i imprezy podczas tej krakowskiej były najlepsze, jak tylko się da ?

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, o której warto wspomnieć – co nam, a może niedługo Tobie, to wszystko daje?

Wszyscy uczymy się czegoś nowego. Agora daje ogromną dawkę motywacji i chęci do działania. Naprawdę!

Agora w Krakowie – co się będzie działo?

Na Agorze zapadają nie tylko ważne decyzje i odbywają się wybory. Staramy się również nieco wzbogacić tematykę wydarzenia.

Poprzez serię paneli i inicjację dialogu, wydarzenie zilustruje jak wiele Europa ma do zaoferowania oraz jak bardzo jest zróżnicowana. Poza czysto merytorycznymi dyskusjami na tematy bieżące, uczestnicy dowiedzą się, gdzie szukać informacji dotyczących możliwości współpracy międzynarodowej oraz tego, jak uzyskać dostępne środki na edukacje, projekty lub inne przedsięwzięcia w obszarze integracji europejskiej.

Agora ma na celu wywołać debatę zarówno w trakcie, jak i przed samym wydarzeniem. Dlatego też w publikowanych comiesięcznie artykułach, poruszane są kwestie o bardzo zróżnicowanym charakterze, dotyczące na przykład możliwości wynikających  z uczestnictwa w programie Erasmus+, psychologicznych podstaw zachowań dyskryminacyjnych oraz wpływu mediów na nastroje spowodowane błędnymi informacjami.

Podczas licznych paneli dyskusyjnych poruszone zostaną kwestie współpracy i integracji międzynarodowej, z uwzględnieniem zacierania się kultur. Porozmawiamy również o patriotyzmie oraz szacunku dla innych narodów. Zastanowimy się jakie jest miejsce Polski na arenie międzynarodowej, a także jaka jest rola dyplomacji w utrzymywaniu relacji między krajami.  
Kolejne tematy, jakie zostaną poruszone w trakcie Agory, to między innymi:
różnice pomiędzy demokracją w Europie oraz Azji, historia i przyczyny powstania ruchów separatystycznych, a także wpływ mediów na postrzeganie obecnej sytuacji na Starym Kontynencie.

Brzmi zbyt poważnie? Nie przejmuj się! Każdy dzień Agory kończy się imprezą, a w przerwach między dyskusjami i warsztatami przeważają luźne rozmowy towarzyskie ?

To będzie pierwsza Agora w Krakowie, historyczna! Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś razem z nami był częścią tej historii. Napisz do nas (na przykład przez Facebooka), przyjdź i zostań ?

Kraków w kwietniu jest Agorą!

(tak wyglądaliśmy, kiedy w maju 2017 dowiedzieliśmy się, że będziemy organizować Agorę)